1

Temat: wydawnictwo na karcie katalogowej

Witam
Chciałam się dowiedzieć odnośnie wpisywania wydawnictwa na karcie katalogowej. W książce na stronie tytułowej pisze np. wydawnictwo znak litera nova, a na następnej stronie jest Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i adres. Pytanie: które wydawnictwo należy napisać na karcie katalagowej? Teraz tak zrobili z tymi wydawnictwami, że niewiadomo co wpisać. Jedni piszą ze strony tytułowej inni z następnej strony. Proszę o odpowiedź.

2

Odp: wydawnictwo na karcie katalogowej

ala1981 napisał/a:

Witam
Chciałam się dowiedzieć odnośnie wpisywania wydawnictwa na karcie katalogowej. W książce na stronie tytułowej pisze np. wydawnictwo znak litera nova, a na następnej stronie jest Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i adres. Pytanie: które wydawnictwo należy napisać na karcie katalagowej? Teraz tak zrobili z tymi wydawnictwami, że niewiadomo co wpisać. Jedni piszą ze strony tytułowej inni z następnej strony. Proszę o odpowiedź.

W katalogu NUKAT przyjęto zasadę podawania najpełniejszej nazwy wydawnictwa, jaka pojawia się na katalogowanym dokumencie. W przypadku, o którym Pani pisze mamy do czynienia z marka wydawniczą 'Znak literanova'.
Na stronie 'Znaku' mozna znaleźć informację:

iw napisał/a:
ala1981 napisał/a:

Witam

W katalogu NUKAT przyjęto zasadę podawania najpełniejszej nazwy wydawnictwa, jaka pojawia się na katalogowanym dokumencie. W przypadku, o którym Pani pisze mamy do czynienia z marka wydawniczą 'Znak literanova'.
Na stronie 'Znaku' mozna znaleźć informację:

W BN Znak Litera Nova i Znak Emotikon zostały potraktowane jako tytuły serii.
W kilku książkach, które widziałem w stopce wyraźnie jest oznaczony wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.
Na karcie tytułowej i na okładce jest Znak literanova lub Znak emotikon.

Jakub Kalinowski
Biblioteka Narodowa.
Instytut Bibliograficzny.

4

W BN Znak Litera Nova i Znak Emotikon zostały potraktowane jako tytuły serii.
W kilku książkach, które widziałem w stopce wyraźnie jest oznaczony wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.
Na karcie tytułowej i na okładce jest Znak literanova lub Znak emotikon.

A co na ten temat mówi strona wydawnictwa http://www.znak.com.pl/grupa-Wydawnicza?
Czy w skład Grupy wydawniczej wchodzą tytuły serii? - Nie to raczej działy/marki/firmy zależne. Nie dajmy się zwariować - nie wszystko, co mieści się w zamyśle graficznym redaktora musi znaleźć sie w rekordzie bibliograficznym.

Napisane jasno i wyraźnie smile