Temat: Czytelnia - posadowienie czytelników

Szanowni Forumowicze
Planujemy małe przemeblowanie i mam pytanie o kierunek 'patrzenia' na stanowiskach do samodzielnej pracy.
Pomieszczenie to prostokąt, w którym znajdować się będzie pomieszczenie na kilkanaście stanowisk:
-okna od południa,
-szklana ściana północna z wejściem,
-wschód i zachód to pełne ściany.
W którą stronę najkorzystniej będzie posadowić czytelników. Proszę o opinie, chętnie z argumentami smile, może nawet istnieją spisane zasady lub normy w tym temacie
Ja posadziłbym ich w stronę okna:
+światło dzienne pada bezpośrednio
+brak rozproszenia wizualnego spowodowanego ruchem za szklaną ścianą

Pozdrawiam, Mariusz

2

Odp: Czytelnia - posadowienie czytelników

Moim zdaniem posadzenie czytelników przodem do okna to dobry pomysł, ale mam kilka pytań:

Czy w oknach są rolety, które umożliwiają skuteczne ograniczenie światła, w przypadku gdyby to słońce było zbyt rażące?
Na którym piętrze znajduje się pomieszczenie?

Ciężko coś powiedzieć nie widząc pomieszczenia, najważniejsze żeby czytelnicy czuli się komfortowo oraz aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, czyli stworzyć możliwie dużo stanowisk, chyba, że Wam na tym nie zależy?

Dla mnie bardzo ważny jest zwyczaj obchodzenia urodzin. Obchodzę także imieniny. Nie ma lepszego pretekstu do spotkania się ze znajomymi, których często nie widzieliśmy wiele miesięcy i przed spotkaniami wykręcają się pracą i brakiem czasu.

3

mensajero napisał/a:

umożliwiają skuteczne ograniczenie światła,

Parter i są możliwości w ograniczeniu dostępu UV A, B i C smile
Komfort będzie zapewniony, ponieważ stolik czytelniczy to 65x90cm i komunikację także można stworzyć komfortową.
Pytam, bo przemeblowanie jest dobrym momentem do podniesienia standardów technicznych zaspakajania potrzeb czytelniczych smile
Dziękuję,

4

Fajnie oprócz osłonecznionych miejsc zrobić parę z dostępem go gniazdka i trochę ciemniejszych. Jakby ktoś chciał skorzystać z laptopa - słońce mu może dosyć dotkliwie przeszkadzać. Jeśli u Ciebie tacy czytelnicy się zdarzają oczywiście smile