1

Temat: zasady odbywania praktyki

Witam. Czy ktoś się orientuje, czy praktyki wymagana przy awansie na kustosza w bibliotece naukowej trzeba wykonywać podczas własnego urlopu wypoczynkowego. Takie rozporządzenie wydał nasz dyrektor, czy to jest zgodne z kodeksem i przepisami?

2

Odp: zasady odbywania praktyki

Ponawiam pytanie, czy ktoś może odpowiedzieć jakie są u niego praktyki... czy ktoś spotkał się z tym problemem.

3

synanny36 napisał/a:

Ponawiam pytanie, czy ktoś może odpowiedzieć jakie są u niego praktyki... czy ktoś spotkał się z tym problemem.

Odpowiedziałem, ale moja odpowiedź przepadła. Więc krótko: pomysł, żeby praktykę odbywać kosztem urlopu uważam za nie do przyjęcia. U nas każde praktyki, szkolenia itp. liczone są jak praca na miejscu.

4

Stefan Kubów napisał/a:
synanny36 napisał/a:

Odpowiedziałem, ale moja odpowiedź przepadła. Więc krótko: pomysł, żeby praktykę odbywać kosztem urlopu uważam za nie do przyjęcia. U nas każde praktyki, szkolenia itp. liczone są jak praca na miejscu.

Okazuje się, że pytający postawił to samo pytanie dwa razy, a ja odpowiedziałem raz, w ramach innego tematu. I tam powinien był szukać odpowiedzi

5

Dziękuję Panu za odpowiedź, niestety nikt więcej nie podzielił się ze mną swoją opinią... Będę chyba musiał odwiedzić prawnika aby upewnić się jak to wygląda od strony prawnej .

6

Nie znam nikogo, kto by odbył praktykę w czasie urlopu. Czy u Pana w pracy stosowano już takie dziwne rozwiązania?  Pozdrawiam

7

Rozwiązania takie zostały wprowadzone w połowie tego roku kalendarzowego, już parę osób taki praktyki odbyło w czasie swojego urlopu wypoczynkowego, mnie również to czeka, więc jestem szczerze zainteresowany, bo jak wiadomo jest mi to zupełnie nie na rękę  smile Znam lepsze sposoby spędzanie wolnego czasu..

8

Uważam, że zamiast chodzić po prawnikach, najlepiej pójść od razu do Państwowej Inspekcji Pracy. Praktyka wykonywana w ramach obowiązków służbowych jest niczym innym jak świadczeniem pracy, tyle że poza miejscem zatrudnienia, ale na polecenie pracodawcy. Trzeba więc złożyć tam doniesienie, żeby inspektorzy sprawdzili, czy postępowanie takie, jak opisane, jest zgodne z KP. Skoro podczas urlopu nie wolno świadczyć pracy na rzecz pracodawcy, chyba że ten odwoła pracownika z urlopu (czyli w gruncie rzeczy ten na urlopie już nie jest), to nie powinno się zmuszać pracownika do tego, by wykorzystywał swój urlop na praktyki. Chyba że praktyka taka jest samowolką pracownika, robioną bez wiedzy i zgody pracodawcy - to już jest zupełnie inna kwestia.