Temat: Biblioteczne rewolucje. Poszukiwana Magda Gessler-wersja dla bibliotek

to jest cytat:

poniedziałek, 17 października 2011
Biblioteczne rewolucje
Tak sobie myślę, że przydałaby się taka Geslerowa bibliotekarka. Jeździłaby po całym kraju i leczyła biblioteki, które gdzieś zgubiły drogę do czytelnika albo i czytelnik zgubił do nich drogę…
Taka myśl na dziś. Może ktoś chętny? Parę osób by się nadawało....

źródło:
http://bibliotekareczka.blogspot.com/20 … lucje.html

Chodzi mi ten pomysł po głowie od kiedy bibliotekareczka napisała o tym u siebie. Oj przydałaby się taka „Gessler” w polskich bibliotekach! Ta oryginalna robi rewolucje w kuchni. Ta biblioteczna mogłaby porobić je w bibliotekach.  [...]

Wyobrażacie sobie taki tajfun, który wpada do małej zapomnianej biblioteki, wyrzuca 1/2 starego zniszczonego księgozbioru, idzie do wójta i tupie nogą: „dawać kasę na książki, co to za kultura w gminie?!”. Później idzie do pierwszego lepszego sponsora i udowadnia, że można ściągnąć pieniądze do biblioteki i urządza kącik malucha, przestawia regały, maluje ściany, zmienia wystrój i urządza bibliotekę niejako na nowo? Tak wiem, sławnym ludziom łatwiej coś załatwić (sponsor weźmie pod uwagę, że jak odmówi, to owa „Gesslerka” zrobi mu wstyd na antenie) - ale to miałoby swoje dobre strony: w ciągu krótkiego czasu taka biblioteka wzbogaciłaby się o nowy sprzęt, nowy wygląd. A doświadczenie z pewnością – bezcenne!

A na koniec  jakieś spotkanie w bibliotece z  pokazowymi zajęciami bibliotecznymi z wykorzystaniem projektora czy innego sprzętu, albo spotkanie autorskie ze znanym autorem książek. Tłumy ludzi na spotkaniu (radni też? ;>). Wow!

Ha! Byłoby fajnieeeeeeeee !!!! Pomarzyć można, prawda?;-) Jakby  telewizja to wpuściła na antenę,  to sądzę, że co mądrzejsi wójtowie wzięliby się za te swoje bidy w gminach, jakimi są biblioteki i popracowali trochę nad nimi, wyciągając z zakamarków środki na to, żeby je uatrakcyjnić. Bo kto wie, czy taka „Magda Gessler” nie wpadłaby do ich gminy i nie narobiłaby wstydu własnie im ;-))

Biblioteczna „Magda Gessler”.
Opublikowano 27 października 2011,
http://bibla.pl/?p=1885#more-1885

Ostatnio edytowany przez Tadeusz (2011-10-30 08:35:17)

Odp: Biblioteczne rewolucje. Poszukiwana Magda Gessler-wersja dla bibliotek

Świetny pomysł!