Temat: wykształcona i doświadczona bibliotekarka szuka pracy w Warszawie

Witam :-)

Obecnie mieszkam w Szkocji, ale na wiosnę wracam do Polski i zaczynam szukać pracy w warszawskich bibliotekach. Moim marzeniem jest Narodowa, ale będę szczęśliwa nawet w niewielkiej szkolnej, filiarnej, fachowej...

Troszkę o mnie.
Mam wykształcenie wyższe kierunkowe (licencjat - UWM, magisterskie - UMK) Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa.

Pracowałam przez dziewięć lat w bibliotekach różnych typów (miejska, fachowa, szkoły wyższej).
Od dwóch lat przebywam na szkockiej emigracji, ale zamierzam wracać do Ojczyzny i do wymarzonej pracy w BIBLIOTECE.

Znam dobrze język angielski, system ALEPH i jestem specjalistką od UKD.

Będę wdzięczna za wskazówki, gdzie warto się udać. Wiem, że to jeszcze za wcześnie, ale nie pochodzę ze stolicy i wolę dobrze zaplanować taki krok jak powrót.

Z góry dziękuję i życzę pomyślności :-) - Anieka G

2

Odp: wykształcona i doświadczona bibliotekarka szuka pracy w Warszawie

A jak z pracą w naszym zawodzie w Szkocji? Mnie interesuje Glasgow..

3

Odp: wykształcona i doświadczona bibliotekarka szuka pracy w Warszawie

Justyna69 napisał/a:

A jak z pracą w naszym zawodzie w Szkocji? Mnie interesuje Glasgow..

Ja właśnie w Glasgow...
I jest nędznie, tzn. od przeszło roku szukam intensywnie, wysyłam CV, pytam, dowiaduję się, zapisałam się na newslettery i ...nic.

To nawet nie chodzi o kwalifikacje, bo te jak najbardziej są uznawane.
To sprawa raczej nieodpowiedniego pochodzenia... Gdybym była Szkotką, pracę znalazłabym ot tak i to naprawdę dobrą.
Tu nasz zawód jest wysoko ceniony a co jeszcze ważniejsze dobrze płatny. Od początku kariery (bo tak można to nazwać w UK) bibliotekarz zarabia dwukrotność najniższej krajowej, szybko też otrzymuje trzykrotność, jeśli ma wykształcenie i dobrze pracuje.