1

Temat: Oddam książki bibliotece publicznej (lub jakiejkolwiek innej)

Szanowni Państwo,

W związku z przeprowadzką do mniejszego mieszkania muszę pozbyć się ponad połowy księgozbioru (ok. 300 książek). Próbowałam umówić się z kilkoma antykwariatami w celu sprzedaży, ale dla ich pracowników to wielki problem przyjechać do mnie po 18.00 (wtedy wracam z pracy, a nie mogę się zwalniać tylko po to żeby sprzedać książki). Zastanawiam się więc czy jakaś biblioteka publiczna mogłaby przyjąć ode mnie te książki w ramach daru. Jest tam dużo beletrystyki (klasyka, powieści współczesne, dobre kryminały, poezja, trochę fantastyki), historii literatury i językoznawstwa. Książki sa w dobrym stanie. Może któraś z Państwa bibliotek byłaby zainteresowana chociaż w części takim darem? Nie jestem w stanie sporządzić dokładnej listy tych publikacji - wiem jakie to ważne, bo sama przez 10 lat pracowałam jako bibliotekarz, ale ze względu na małe dziecko i natłok zajęć związanych z przeprowadzką po prostu nie dam rady usiąść i spisać 300 pozycji. Mogę zrobić jakąś listę przybliżoną, dającą z grubsza obraz tyh publikacji.
Będę wdzięczna za odzew - nie uśmiecha mi się wyrzucenie na śmietnik kilkuset książek, które wiele osób mogłoby jeszcze przeczytać.

2

Odp: Oddam książki bibliotece publicznej (lub jakiejkolwiek innej)

tych publikacji oczywiście - literówka, nie błąd ortograficzny...

3

Nasza biblioteka zawsze przyjmuje książki chociaż nie ma miejsca, bo ciągle jesteśmy w akcji bookcrossingu, zapraszamy Warszawa, ul. Nowy Świat 69 I piętro, Biblioteka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW

4

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałam dodać że nie mam samochodu, a przewożenie 300 książek komunikacją miejską to dość karkołomne przedsięwzięcie. Płacenie za przewóz po to, żeby PODAROWAĆ książki, to też lekka przesada. Chodziło mi o to, że pracownik zainteresowanej biblioteki przyjechałby do mnie (mieszkam na Pradze Płd). To naprawdę wartościowe książki...

Antykwariat KDK dojeżdża i zabiera książki: http://conrada11.pl/index.htm?m=2&idk=7

--
Krzysztof Lityński
http://bibliosfera.net

6

Fiona napisał/a:

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałam dodać że nie mam samochodu, a przewożenie 300 książek komunikacją miejską to dość karkołomne przedsięwzięcie. Płacenie za przewóz po to, żeby PODAROWAĆ książki, to też lekka przesada. Chodziło mi o to, że pracownik zainteresowanej biblioteki przyjechałby do mnie (mieszkam na Pradze Płd). To naprawdę wartościowe książki...

Czy oferta darowizny jest nadal aktualna?

7

oj, szkoda, że dopiero teraz odczytałam wiadomość:)